Aslında önce cemre nedir diye başlamak gerekiyor. Cemre arapça kor anlamına gelen ateşi, ısınma sözcüğünden dilimize girmiştir.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Yoğun inanışa göre soğuk havalar sonrasında 7'şer gün arayla önce havaya sonra suya sonra toprağa düşer. Onları bir anlamda ısıtarak artık sıcak günleri haber verir gibi bir anlamı vardır.

Halk dilinde cemre düştü kelime grubu çok fazla kullanılır ve eskiler özellikle kırsal kesimde yaşayanlar bunu çok iyi analiz eder.

2019 yılında ilk cemre Şubat 19-20 arasında düşecek. Yani Salı veya Çarşamba İkinci cemre için tarih ise, 26-27 Şubat. Son cemre ise 5-6 Mart tarihlerinde olacak.

İnanışa göre buzlar artık erimeye başlayıp yeni çiçekler filizlenecek, merakla bekliyoruz baharı hayırlısı ile bekliyoruz.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.553 kez gösterildi.

Yorumlar