Aslında büyük bir dram ihlas olayı. Binlerce kişinin mağdur edildiği bir mesele.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

İhlas Finans'ın batması ve iflas kararı verilmesi ile birlikte binlerce kişinin faizsiz kazancı buhar oldu. Ancak yıllar içinde yapılan ödemeler dışında neredeyse 3 yıldır herhangi bir ödeme yok. Halen kurumun 1 milyar tl civarında bir borcu var. Bu para günden güne euro ve dolar kuru ile artıyor.

İnsanlar paralarını devletin onay verdiği bir finans kurumuna yatırdıktan sonra gerçekten başlarına gelen bu durum sonrası şokta. Halen belirli zamanlarda protestolar yapılıyor. Ama uzmanlar artık kurumun bu parayı ödeyebileceğini sanmıyor. Hele kur bu kadar yükselmişken... Halen 54 milyon euro + 114 milyon dolar civarında resmi alacak mevzusu var. Bu neredeyse bir milyar tl'ye ulaşıyor.

Batık bir haldeki kurumun 3 yıldır ödeme yapmamasının nedeni de artık parasının kalmaması, peki buradaki paralar ne oldu? Kurum bunları nereye götürdü. İnsanların kızdığı kendini aldatılmış hissettiği nokta bu... Madem bu kurumun paydaşları bir şeyleri kaçırdı. O zaman bunlar satılsın paralar ödensin. Yoksa günümüzden çok önce olan bu çiftlik vari vurgunun hesabı sorulamayacak.

Üzüntü verici.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.582 kez gösterildi.

Yorumlar