Genel
İhlaszedeler Ne Olacak - İhlas Finans Mevzusu
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Aslında büyük bir dram ihlas olayı. Binlerce kişinin mağdur edildiği bir mesele.

İhlas Finans'ın batması ve iflas kararı verilmesi ile birlikte binlerce kişinin faizsiz kazancı buhar oldu. Ancak yıllar içinde yapılan ödemeler dışında neredeyse 3 yıldır herhangi bir ödeme yok. Halen kurumun 1 milyar tl civarında bir borcu var. Bu para günden güne euro ve dolar kuru ile artıyor.

İnsanlar paralarını devletin onay verdiği bir finans kurumuna yatırdıktan sonra gerçekten başlarına gelen bu durum sonrası şokta. Halen belirli zamanlarda protestolar yapılıyor. Ama uzmanlar artık kurumun bu parayı ödeyebileceğini sanmıyor. Hele kur bu kadar yükselmişken... Halen 54 milyon euro + 114 milyon dolar civarında resmi alacak mevzusu var. Bu neredeyse bir milyar tl'ye ulaşıyor.

Batık bir haldeki kurumun 3 yıldır ödeme yapmamasının nedeni de artık parasının kalmaması, peki buradaki paralar ne oldu? Kurum bunları nereye götürdü. İnsanların kızdığı kendini aldatılmış hissettiği nokta bu... Madem bu kurumun paydaşları bir şeyleri kaçırdı. O zaman bunlar satılsın paralar ödensin. Yoksa günümüzden çok önce olan bu çiftlik vari vurgunun hesabı sorulamayacak.

Üzüntü verici.


Page generated in 0.0214 seconds.