Huawei için deprem niteliğinde kararlar devam ediyor. Google'a bağlı Android derken önemli bir üreti ARM'de olayda yan çizdi.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Huawei yeni bir sistem oluşturması için çok çalışması lazım en az 3-4 yıl. Bu kadar süre millet ne yapacak? Onun için hemen alternatif storeler için devreye girdi.

Aptoide belki duymuşsunuzdur.

Android cihazlar için alternatif bir appstore gibi düşünün. Önce uygulamasını kuruyorsunuz sonra uygulamaları içinden indiriyorsunuz. Hatta uygulama kurmadan direk apkları da koyabilirsiniz.

Fakat burada şu çılgın olay var, yarın facebook, twitter, instagram, whatsapp da blocklamaya girişirse ne olacak. Huawei sanırım artık tamamen başka ülkelerin sistemlerini kullanacak gibi...

Peki bunun başka markaların başına gelmeyeceğinin habercisi kim? Mesela Xiaomi, mesela oppo, mesela apple... Bunlara da uygulanırsa ambargo? Kazanan kim? Trump? or not?


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.543 kez gösterildi.

Yorumlar