Genel
Hayat Devam Ederken
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Kuşlar ve uçaklar hiç durmadan uçarken hayat da bu sistematik içerisinde devam ediyor.

Kenan Doğulu, tutamıyorum zamanı diye bir şarkı yapmıştı. Hakikaten doğru, aslında bir de ona sormak lazım Beren onu terkederken... Çok magazin kötüdür azı yeter bence...

Hayatı bir anlamda tutamıyorken ona tutunup gitmek gibi bir mevzuya da giremiyorken, yoğun iş dönemine ramazan sonrası tekrar merhaba dedim. Kaybolan uyuma düzeni sabahlara kadar süren çalışma mevzuları kimi zaman dörtte kimi zaman altıda yatağa giren ben, sanırım bu aralar ölmezsem 100'ü falan görürüm gibi düşünüyorum.

Ne bileyim böle kırk yaşında falan pat diye ölürsem arkadamdan cidden ne acayip adam yahu deyiverin.

Bugün bir pazarlama zekasının mallıklarını gördüm, abi bir kere müşteri size geldiğinde siz müşteriye malın kendisi kendini anlatıyor, benim anlatmama gerek yok gibi aptal bir model sunarsanız. Adam size sittiri çeker. Ben de öyle yaptım.

Bir kere senin bir ürünü satabilmen için birine, buna ihtiyaç olması lazım. Şimdi sen Ankara'da Ulus!ta şişme bot satmaya çalışır abi hemen haftasonu işinize yarar dersen, adam bir bakar yüzüne. Sanırım sıcak çarptı der.

Veya Çin'e gidip bu Buda heykellerinin kırmızısını yaptık. Böle ışıl ışıl dersen seni ortadan ikiye bölebilirler. Belki Antalya'da bu iş yapar ama orada yapmaz. Neyse sadete geleyim, hacı abi sana bir şey sorulduğunda kopyala yapıştır yapıp he ya bizimki daha iyi diyeceksen. I think you are wrong der ve kaçar müşteri.

Bu sebeple satma biladerim, sen satma... Boşver...


Page generated in 0.0163 seconds.