Önceleri Arkos diye adlandırılan ama adı harmony os olarak belirlenen Huawei'nin yeni işletim sistemi sonunda ufak bir tanıtım olayına konu oldu.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Fakat şunu açıkça belirletmeliyim ki, gösterilen şeylerin androidden bir farkı yok. Bu her zamanki çin modeli kopyalama gibi bir hadiseyi aklıma getiriyor.

Ark adını verdiği bir derleyici ile çalıştığı iddia edilen Harmony öncelikle tvlerde falan denenecekmiş.

Üzülerek söylüyorum o işletim sistemini mobil cihazlara en erken 3 yıla falan getirirler.

Bu tür sistemleri entegre edebileceğin en kolay yerler tv ve saat gibi cihazlar. Yoksa mobil, pc, tablet gibi yerlere entegre etmek. Hele eski cihazlara destek vermek öyle kolay birşey değil.

Bunun dışında android appler ile uyumlu olacağı belirtilen sistemin nasıl sıkıntılı sonuçlara çıkarabileceği bu derleyicinin nasıl çok rahat hacklenebileceği mevzusuna hiç girmiyorum.

3 sene uzun bir zaman Huawei bu işten vazgeçebilri demedi demeyin.

Bunun yerine yepyeni bir sisteme girişseler bence çok iyi olurdu. Neden böyle kopyala yapıştır çözemedim.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.453 kez gösterildi.

Yorumlar