Halkbank Ucuz Dolar Mevzusu

Bakıyorum Türkiye'de bazı gelişmeler oluyor ama basınımız bunu es geçiyor. Sanki önemli değilmiş gibi... Şimdi geçtiğimiz günlerde Halkbank'ın sistemlerinden 4.6 milyon dolar ucuz dolar alımı mevzusu oldu. Genel müdür tvlere çıktı olay kontrol altında dedi, bloke koyduk herkes anlayışla karşıladı dedi. Peki durumlar gerçekten böyle miydi?

15 dakika da müdahal edildiği kaydedilen olayın gerçek anlamı şu ancak sistemin fişini çekebildiniz. Yani öyle bir müdahale olmadı. Gecenin bir yarısında amerikan bir şirketten alınan veriler nedense sadece Halkbank'a gelen veriler de bozulacak şekilde değiştirildi. Aynı verileri başka bankalarda alıyordu ama onların verilere birşey olmadı. Yani lafın doğrusu Halkbank'ın içininin boşaltılması için ciddi bir operasyon yapıldı. Şimdi burada yapılacak iki şey var bir bu hesaplar kimlerin bul abi bunları bir soruşturma aç. İki ilk bu alış veriş işine giren kimler? Bunları bul bir gözaltına al...

Ha bir de tvye çıkıp gerçekleri konuşun, Amerika bize operasyon yaptı diyin biz yakaladık ama zarar var diyin, kimse size neden demez, ama böyle birşey olmadı şöyle oldu... Bunlar ucuz laflar. Bir ceo'ya da yakışmıyor.

Erkan Kavas

Erkan Kavas

Kendisi nefes almanın ne demek olduğunu bilen, hiç durmadan nefes almaya devam eden, asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios/android uygulama geliştirme ve seocu taklidi yapmak olan bir arkadaştır.