Genel
Hakkari'de Yeni Bir Tür Albino Keşfedildi
2 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Geçtiğimiz akşam saatlerinde kanallar arasında zaplarken yanlış hatırlamıyorsam, Fox, Tele1 veya Halktv'den birinde Hakkari'de keşfedilen yeni bir albino türü üzerine bir haber vardı. Tabi olay kaçırırmıyım hemen sabah ilk işim araştırmak oldu.

Eşi ile birlikte görüntülenen bir alsan veya kaplan hangisi tam bilmiyorum. Hakkari'nin yüksek kesimlerinden Yüksekova'da kurulu fotokapanların birine su içerken yakalanmış. Allah'tan oradaki halk bunu görmeden farketmişler ve hayvanlar gözetim altın alınmış.

Bilim adamlarının ilk incelemelerine göre Albino olan dişi hayvanın, ilgili bölgenin iklim şartlarında da etkilenerek evrimleştiği yönündeymiş. Bu alan çok bir bilgim olmadığı ve evrim düşüncesi pek bana mantıklı gelmediği için sadece söylenenleri buraya yazıyorum.

Daha da ilginci bilim adamları buraki dişi albino hayvandan yeni hayvanların üretilerek popülasyonun geliştirilebileceğini falan söylemiş. Tabi bu durum muhtemelen hayvan severler tarafından farklı algınacaktır. Neyse son olarak fotosunu da koyayım da tam olsun.

Sonuçta böylesine önemli bir bilgi geldi. Hemen kaynak gösterelim...

albino


Page generated in 0.0202 seconds.