Sağlık önemli bir mevzu, hafızayı açan besinleri kullanmak tabi sınırları aşmadan her zaman iyidir. Hemen onlara değinelim.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Hafıza açan besinlerin zirvesinde yumurta yer alıyor. Evet her sabah kahvaltıda karşınıza çıkabilen, her türlü versiyonu yenebilen yumurta, kahvaltı da bir tane yemeyi unutmayın.

Sıralamada ikinci sırada yaban mersini yer alıyor. Fiyatı ve tadı nedeniyle herkes tüketemese de güçlü bir besin. Kurutulup yenilmesi de meşhurdur.

Ardından bir kuruyemiş olarak nitelendirilen badem yer alıyor. Hatta cevizi de yanına koyabilirsiniz. Ama unutmayın çok fazla tüketilmemesi gerekiyor. Hani buldum ne varsa yiyeceğim demeyin.

Daha sonra yaban mersinin arkadaşı üzüm geliyor. Güzel bir meyve soğuk soğuk yemek hele ama unutmayın taze olsun üzüm suyu falan filan fasa fiso.

Sırada kivi var. Kivi de güzeldir, ücreti yüksek tam kafa açan tipte bir meyve.

Sonra ise elma geliyor. Her daim bulabileceğiniz hafıza deposu olarak da geçer.

Son sırada ise kırmızı soğan var. Kırmızı soğan biraz koku yapsa da. efsanedir.

Bunları tüketin dostlar, sağlıklı yaşam için çok önemliler.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.514 kez gösterildi.

Yorumlar