Öncelikle şunu söyleyeyim hiç zor değil. Ayrıca çok bir anlamı da yok. Hatta bunu alarak cvnize ekleyerek ücretsiz bir şekilde reklam da yapıyorsunuz.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Doğru doğru. Google büyük bir ekosistem ama bu sertifikayı internet üzerinden ücretsiz bir şekilde alarak bir Google çalışanı olmuyorsunuz. Bu durum biraz şeye benziyor. Sosyal Medya danışmanıyım diye kartvizit bastıranlara... Gerçekten bu tür insanlara çok kızıyorum. Sosyal Medya Danışmanı olmak başlı başına bir egoistlik.

Hayır diyorum ki, ne yapıyorsun. Paylaşım, rt, beğeni. Doğrusunu söyleyeyim. Abi bot satanlardan bot alıyorum hesapları büyütüp müşteriye oooo bak diyorum. Mevzu bu... Ha şunu yapsan tebrik ederim, paylaşılan grafiği sen hazırla, (netten alma), fotoyu sen seç. Videoyu sen hazırla sen çek. Yok canım bu hayal. Böyle adam zaten ben sosyal medya danışmanıyım diye kartvizit bastırmaz.

Neyse Google Dijital Atölye Sertifikası ancak sizin boş vaktiniz varsa ve bunu değerlendirmek istiyorsanız çok işinize yarar. Belki Kapalı Çarşı esnafı arasında adınız bişey sanılabilir ama sakın linkedin başarılar kısmına yazmayın çok gülerler...

Eğitim tamamen ücretsiz ve sadece google hesabı gerektiriyor. Kayıt olursanız spam gibi mailler gelebilir bunu da not düşeyim.

Şuradan devam edebilirsiniz direk... Google


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.450 kez gösterildi.

Yorumlar