Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Arkadaşlar bugün karşılaştığım sorunlardan biri de buydu. Çılgın atmadım ama değişik metodlar denedim, geçerli olan metod şu şekilde ve çok basit ve hemen dns cache'yi temizliyor. Chrome penceresine adres kısmına gelip şunu yazıyoruz.
chrome://net-internals/#dns
ve oradan clear host cache düğmesine basıyorsunuz ve tadaaaaam! Not: Dns temizleme işlemleri her zaman istediğiniz sonucu vermeyebilir, ayrıca sitenin cache durumu da çok önemli bir unsur bu konuda... Ona göre bir adım atmanız özellikle proxy siteleri üzerinden bilgiyi kontrol etmeniz daha mantıklı bir adım olabilir. Yaptığınız bir değişikliğin olmadığını düşündüğünüz bir an da aslında olmuş olabilir ama cache sistemleri yüzünden bu size yansımamış olabilir. Hayatta aslında öyle değil mi?


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.1551 kez gösterildi.

Yorumlar