Gmail Harikaları

Gmailin çok önemli ve hayat kurtaran bir özelliğinden bahsedeceğim bu yazımızda...

Gmail, Google'un email servisi olarak piyasaya çıktığından beri gerçekten çok önemli bir konumda bulunuyor. Sürekli kendini geliştiren yapısı ve spam filtreleri gerçekten inanılmaz.

Öncelik basit ama etkili bir özellik ile başlayacağım gmail, nokta ve artı işaretlerine karşı duyarsızdır. Yani [email protected] ile [email protected] aynıdır ve mailler ikinciye düşer.

İkinci özellikle ise + kavramı. [email protected] diye bir mail attığınızda o da size düşer. Yani [email protected]'a... Sitelere üye olurken bu şekilde olursanız size ileride spam atılan adresin nereden dağıldığını görebilirsiniz. Bu cidden hayat kurtarır.

Bunun dışında bir de şöyle bir özellik var, [email protected] adresine gelen tüm mailler de. [email protected]'in spam klasörüne düşer. temporary email gibi düşünün yani.

Şimdilik bu kadar...

Erkan Kavas

Erkan Kavas

Kendisi nefes almanın ne demek olduğunu bilen, hiç durmadan nefes almaya devam eden, asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios/android uygulama geliştirme ve seocu taklidi yapmak olan bir arkadaştır.