Gmailin çok önemli ve hayat kurtaran bir özelliğinden bahsedeceğim bu yazımızda...

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Gmail, Google'un email servisi olarak piyasaya çıktığından beri gerçekten çok önemli bir konumda bulunuyor. Sürekli kendini geliştiren yapısı ve spam filtreleri gerçekten inanılmaz.

Öncelik basit ama etkili bir özellik ile başlayacağım gmail, nokta ve artı işaretlerine karşı duyarsızdır. Yani [email protected] ile [email protected] aynıdır ve mailler ikinciye düşer.

İkinci özellikle ise + kavramı. [email protected] diye bir mail attığınızda o da size düşer. Yani [email protected]'a... Sitelere üye olurken bu şekilde olursanız size ileride spam atılan adresin nereden dağıldığını görebilirsiniz. Bu cidden hayat kurtarır.

Bunun dışında bir de şöyle bir özellik var, [email protected] adresine gelen tüm mailler de. [email protected]'in spam klasörüne düşer. temporary email gibi düşünün yani.

Şimdilik bu kadar...


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.621 kez gösterildi.

Yorumlar