Diyeceksiniz Google ve Facebook birden neden gizlilik mevzusu üzerine konuşmaya başladılar. Bir devrimden bahsetmeye başladılar?

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Bunun en büyük nedeni AB kanunlarında yapılan değişiklikler ile bu iki büyük servise büyük cezalar kesilmesi. Hatta yeni cezaların yolda olması. Bu konular çoğunlukla politik yani ne google ne de facebook'un gizlilik mevzusunu bu kadar önemsediklerini düşünmüyorum.

Önemseselerdi önceden bunların adımı atılır böyle bir zamana kadar beklenmezdi. Malum Facebook'un adı çok büyük skandallara karıştı. Google'un henüz karışmasa da bu sektörde bazı şeylerin ilk yaşandığı yer kendi servisleri. Mesela google plus'un birden neden ortadan kaldırıldığını herkes ciddi bir şekilde merak ediyor. O sızıntı mevzusu bir süreliğine kuyuya atılmış gibime geliyor.

Yoksa önde gelen birçok isim buna tanık. Örnek1 Örnek2 gibi onlarca örnek sayabilirim.

Çok büyük bir şey değil gizlilik, kişilerin datalarını görünmez yapmak. Mevzu şu sen bunu sağlayabilecek misin? Yoksa böyle leak olayları yaşanmaya ve örtbas edilmeye devam mı edecek? Benim ilgilendiğim kısım bu.

Haydi rastgele.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.522 kez gösterildi.

Yorumlar