Genel
Galatasaraylı Oğulcan'ın Lisansı Neden Çıkmadı?
3 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Malum borçlar hukukunda eğer bir şahısa icra modelin bir ödeme emri çıktıysa, mahkemeden ilamlı olur, ilamsız da olur. Bu şahıs eğer bir yerde çalışıyor görünüyorsa, oradaki maaşından belirli bir oranda kesinti yapılabilir. Bu oran normalde %25 ama bazı durumlarda %100'e kadar da çıkabiliyor.

Oğulcan ve Çaykurzize Spor arasındaki mevzuya baktığımızda üst mahkemeye gidilmiş olsa böle bazı durumlarda ödeme istenebiliyor. Tabi bazı durumlarda bu durum kesinleşmeye kadar engellenebilir. Tabi işte burada olay patlıyor UEFA'nın izin verdiği bir duruma TFF izin vermeyerek aklı sıra Galatasaray'a ciddi bir ceza veriyor. Belli ki Galatasaray Oğulcan ile anlaşma yaparken bu masrafları ödeyeceğini taahhüt etmiş. Etmediyse bile 6 maç zaten ceza alan bir futbolcunun kendisinin eski kulubü ile olan mevzu da GS neden mağdur ediliyor? Anlayamıyorum.

Sonuç olarak bu borç ödenmeden bu çocuğa oyun oynama hakkı vermezler. Zaten dava kısa sürede bamdan gelmişti. Yargıtay aşamasının da çok uzun süreceğini düşünmüyorum. Oğulcan iyi bir genç iyi bir futbolcu ama çilesi çok büyük gerçekten.

Bir de komik olan Rizespor'u başka bir klüp ile olan mevzusunda vuruyorlar. Kardeşim adam x'e öyle y'ye böyle diye bir ikame de değerlendirme yapmamalı. Yani birileri kötü birşey yapıyorsa, sen de mi yapacaksın. Onun için GS bence ya taahüte uysun ya da adamın maaşından kessin masrafı çeksin. Yoksa bu adam çürüyecek.

Selamlar.


Page generated in 0.0217 seconds.