Öncelikle şöyle giriş yapayım, kahve candır.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Doktor tavsiyesi üzerine biraz azaltmış olsam da, kahve her türlü mükemmel bir şeydir. Özellikle çekirdek olan kahve. Sakın olaki 3'ü 1 arada gibi kalitesiz kahveler ile vakit kaybetmeyin. Çılgınlar gibi kalori aldığınız bir yana o tür kahvelerde en dandik ürünler kullanılıyor. kabuğunu falan öğütüp atıyorlar içine...

Tavsiyem Starbucs'ın veya Tchibo'nun kahveleri, fakat biraz ücretleri yüksektir ama kullanım açısından diğerlerinden ucuza gelecektir. Yani 10 tane nescafe parası değil belki ama aldığınız da ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Nescafe'nin o uyduruk 3'ü 1 aradalarına bulaşmayın bile, içiyorsanız şu an itibari ile o bardağı indirin :)

Çekirdek kahvelere gelelim bunları alırken çekirdek halinde alsanız da öğüttürmeniz gerekir bazı firmalar bunu hemen orada yapar, sorarlar french press için mi olsun makine için mi olsun. Sizi paşa gönlünüz bilir çok farkını anlayamazsınız, yani iyice guru olduktan sonra anlarsınız olayı...

French press evde yapmak için uygundur, makine tipi ise daha çok makinelerde yapmak için. Öncelikle french pressiniz varsa güzel, yoksa çay süzgecide işi görür altına bir peçete koyun, üstüne kahve yavaş yavaş dökün alın size filtre kahve. Hani 3'ü 1 aradaki gibi üstüne dökeyim içeyim demeyin dokunur hacılar :)

10 gram diye söyleselerde ben daha az kullanıyorum. Abartmaya gerek yok, ama harbi kahve modunda ve guruysanız olabilir o işler ama çok koymayın abi.

Ne güzel şeydir kahve, sıcak suyu döktün mü üstüne o çıkan koku alır gider sizi...

Kahve candır!


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.498 kez gösterildi.

Yorumlar