Genel
Fetö Borsası Nedir? Var mı? Varsa Başında Kim var?
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Mevzu derin birçok yerde tartışıldı üstü kapatıldı vs.

Sağdan soldan etkilenmeden şöyle diyelim. Bir şeyin üstü jet hızıyla örtülüyorsa, halen fetö soruşturmalarında birileri para karşılığı dışarıda kalıyorsa ve bunu çekinmeden açıklayabiliyor, hatta pişmanım diyorsa, fetö borsası denen şey var. (Kişisel görüşüm bu...)

Peki ne bu fetö borsası? Neden böyle bir isimlendirme var?

Öncelikle borsa olara kastedilen şey basit olarak düşünüldüğün paranın döndüğü alınıp satılan şeylerin olduğu yeri bize gösteriyor. Fetö borsasında ise fetö suçundan hüküm giymiş veya giyme ihtimali olanların alınıp satılmasını düşünebiliriz. Yani birileri fetö mevzusundan yanmamak için şirketlerini kurtarmak için birilerine rüşvet verebiliyor.

Her ne kadar hükümet kanadından (görevde olan kesimden) böyle bir şey varsa aha yargı hadi gidin gösterin gibi bir açıklama gelse de, old isimler böyle bir şeyi doğruluyor.

Peki bu konuda yürütülen soruşturmanın akibeti ne oldu? Sizce ne oldu? Tabiki ufak cezalar ile kapatıldı. Birilerini de konuşmasın diye farklı mevzulardan cezalar verildi.

-----

Bunlar politik mevzular peki olayın kişisel ve bizi ilgilendiren tarafına gelelim. Dünya'nın her yerinde bu tip yargılamalardan kazanç sağlayan insanlar var. Sonuçta bu tip soruşturmalardan eğer para sağlıyorsanız ciddi bağlantılarınız olması gerekiyor. Öyle iki kişi tanımıyorum bilmem kim abi şu bu diye çözülmez. Ciddi ciddi bağlantılar lazım. Hatta belirli suç grupları ve mafyalarla da bağlantılarınız olmalı. Çünkü bazı insanlar bir miyon tl'ye alınmaz, 2 milyon tl'de sizin için büyüktür bunun için birileri devreye girip 1 milyon'a razı etmesi lazımdır. İşte bu noktalarda tanıdığınız insanlar ile ilişkileriniz çok önemli.

Sonuç olarak. Benim merak ettiğim şu bu fetö borsasının tepesinde kim var? Haydi düşünün kim var? Kim bu tepedeki isim yani parayı merkezde toplayan? Kim?


Page generated in 0.0172 seconds.