Bu konu uzun zamandır aklımı tırmalıyordu. 4 büyüklerden 3'ü imzaları atarken Fenerbahçe bu sistemin henüz dışında kaldı.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Malum ekonomik olarak sıkıntıları olan Fenerbahçe bunu neden imzalamıyor diyordum. Sonunda NTV'nin bugünkü yayınında Rıdvan ağzından zokayı çıkardı. Fenerbahçe eğer bu yapılandırmayı imzalarsa 485 milyon yıllık faiz ödemesi yapacakmış. Sadece faiz evet. Yarım milyar tl kadar. Peki asıl sorun nedir? Eğer bu imza atılırsa o dönemki başkan da borçtan sorumlu oluyor. Yani X yıl çarpı 485 milyon tl'den Ali Koç da sorumlu. Zaten kulübe 50 milyon dolar hibe, 40 milyon dolar reklam desteği veren Ali Koç bu kadarına da imza atamam diyormuş.

Peki ne olacak?

Fenerbahçe seneye al-sat yapma cezası dışında daha büyük bir ceza da alabilir. Hatta o senenin sonunda başka durumlar da olabilir. Sonuçta para yoksa futbol da yok. Şu an BJK ve yavaştan GS'nin yaşadığı gibi...

Neyse izleyelim görelim.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.431 kez gösterildi.

Yorumlar