Biri ile uzun süreden sonra karşılaştınız ve whatsapp, instagram vs bir yere eklediniz. İşte o zaman yandınız diyorum. Neden? Okuyun bakalım.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Öncelikle Facebook'un instagram ve whatsapp gibi sosyal medyaları satın alması ile birlikte bütünleşik bir sisteme geçmesi nedeniyle bu uygulamalardan herhangi birinde bir ekleme bir arama yaparsanız direk senkronize olduğunu göreceksiniz.

Facebook arkadaş önerme denilen garabet de burada başınızı iyiden iyiye yakacak. Bir gün sonra portala girdiğinizde bu bazen 10 dk içinde de olabiliyor. Karşısınıza birden anlamsız kişiler gelecek. Bunlar işle ne ortak yanınız ne tanışıklığınız var ama hepsi bitmeyen bir liste şeklinde karşınızda. İlgili kolonu sağ üstteki çarpıdan kapatsanız bile sayfayı yenilediğiniz de hiç olmazsa beş dakika sonra bir daha açtığınız da yine karşınızda...

Facebook'un bu kadar sosyalleşmesine ihtiyaç var mı? Tabiki yok. Peki neden bu özellik kapatılmıyor veya kullanıcıya böyle bir özellik verilmiyor. Bilmiyorum. Facebook'ta tanımadığınız insanlarla tanışmak ne kadar mantıklı?

Sonra vay efendim dolandırıldım... Ah ah.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.554 kez gösterildi.

Yorumlar