Bir süredir bu tür bir yazı yazmak istiyordum. Malum mikro torrent'in macos için aldığı acayip karar sonrası ciddi anlamda yeni torrent programları arayışına girmiştim. Şu an size verceğim listeden olmayan bir torrent programı kullanmaya başladım. İsmi Folx. Tabi bu sadece macos için önerim.

Önerilen Yazı : Apple Iphone Imei Sorgulama
Apple telefonların her telefonda olduğu gibi benzer imei kodları var. Hatta bu imei kodu sayesinde Apple garanti durumunuzu falan görebilirsiniz.

Fakat kesinlikle utorrent'in o web sistemini tavsiye etmiyorum. Bir kere online sistemler yani canlı izlettirme mevzusu torrent sistemlerinin yapısına ters.

Neyse hemen listeyi ekleyeyim. Bir görün. Çok sürpriz bir sonuç yok.

torrent programları

Liste birkaç torrent sitesi trackerlarından alınan veriler ile oluşturulmuş.

Listenin tepesinde uttorrent var. %68 onu kullanıyor. Sonrasında ise yine aynı sisteme sahip Bittorrent var kullanım oranı %6.6.
Bir dönem denediğim Libtorrent de %6.3 kullanım yapıyo. Utorrent web bunu kullanıyormuş.

Transmission yine listede, denedim ama memnun kalmadım. %5.1

Mediaget'i hiç denemedim. QBittorenti denedim memnun kalmadım.

Zona, Deluge, Bitcomet vb. sistemleri ise hiç kullanmadım.

Fakat gördüğünüz gibi yeni macoslara uymayan utorrent hala tepede, adam gibi birileri torrent programı yapsa, windows, linux ve macosta sunsa deli para kaldırır.

Benden tavsiye, özellikle programcı arkadaşlara.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.342 kez gösterildi.

Yorumlar
Halil İbrahim
Utorrent çok iyi ancak ben reklamlarından çok rahatsız olduğum için artık kullanmıyorum. Onun yerine qbittorrent ücretsiz kullanıyorum.
Hakan
Ahh be gözüm yaşardı torrentleri görünce uTorrentin yerini başka hiçbiri tutamaz :)