Genel
E-Devlet Sistemini Kaç Kişi Kullanıyor?
4 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Bu soruya cevap bulmak zor değil edevlet sisteminin anasayfası olan turkiye.gov.tr'ye girince altta 45 milyon+ gibi bir sayı gözümüze çarpıyor.

Muhtemelen bu sayı şimdiye kadar tekil olarak edevlet şifresi çıkaran kişilere ait, tabi bunların ne kadar öldü kaldı bilen yok. Yani 1-2 milyon eksiltme şart gibime geliyor. Türkiye nüfusunu değerlendirdiğimizde 80 milyonluk toplumun yarısının burayla işi yok.

Neden yok? Haberi yok, ilgisi yok, ihtiyacı yok.

Ama komik bir şey var, facebook raporlarına göre aktif kullanıcı sayısı edevlet ile aynı... Yani edevlete ilgi gösteren kadar facebook üyemiz var. Burada ciddi bir sıkıntı var. Her şeyin neredeyse her sistemin entegre edildiği edevlet sistemine katılım neden bu kadar az?

Devlet bunun eğitimini ve önemini neden anlatmıyor. Buradan vergi borçlarının, mahkeme harçlarının, hakkınızdaki icra dosyalarının, adınıza açılan hatları vs. görebiliyorsunuz. Edevlet'e girip kontrol etmeyi alışkanlık haline getirseniz, başınıza gelebilecek her türlü belayı önceden fark edebilir. Gerekli makamlara size haber ulaşmadan gidebilirsiniz.

Ama kime diyoruz? Bunu gerçekten kime diyoruz?

Arkadaşlarlar elinizdeki şu telefonları başla işler yerine biraz da böyle kullanın. Bir postahaneye uğrayıp edevlet şifresi çıkarıp gelin.

Sevgilerle...


Page generated in 0.0332 seconds.
44.212.99.208