Genel
Düşük Not Verdiği Gerekçesiyle Hapis Cezası Alan Profesör
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Geçtiğimiz günlerde haberlerde görmüşsünüzdür. Düşün not verdiği gerekçesiyle kendisine dava açılan bir profesör dava sonucuna göre bir hapise cezası aldı. Fakat ceza ertelendi. Yani bir daha yapmadığı sürece bu cezayı çekmeyecek.

Tabi Profesör'ün avukatı ile yaptığı açıklamada konuyu yargıya tekrar taşıdığı ve itiraz ettiği ifade edildi. Yani ceza kesinleşmiş olsa bile bölge adliye ve daha sonra yargıtay aşamalarında bozulabilir.

Olayın bizi ilgilendiren kısmı ise, biz öğrencilerin zaman zaman başına gelen bu düşük not olayının cesur bir öğrenci tarafından yargıya taşınması ve ceza kararı çıkması. Enteresan.

Prof. Dr. Nurdoğan Rigel


Olay İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde geçiyor. Öğretim görevlisinin adı Prof. Dr. Nurdoğan Rigel. Kendisine açılan davanın konusu görevini kötüye kullanmak. Aldığı ceza ertelemeli olarak 5 ay hapis cezası. Eğer bir kez daha ceza alırsa, bununla birlikte yeni cezasını da çekecek anlamına geliyor.

Davayı açan öğrencinin ismi Savash Porghamrezaeieh. Kendisi Gazetecilik bölümü son sınıf öğrencisi. İtirazı sonucunda Haber Analizi dersinden 65-72 arası not alması gerekirken 35 aldığı tespit edilerek, notu değiştirildi.

Tabi konuyla ilgili bir tweet bombardımanı da var. İddialara göre olayların çok daha farklı olduğunun altı çizilmiş durumda.

Şu tweet serisinde olayların başka bir boyut olduğunu görebilirsiniz : Tık

Tabi bir de şu tweet dizisi var. Tık

Yani çarşı pazar karışmış diyorum başka da birşey demiyorum!


Page generated in 0.0288 seconds.