Dünya'da Popüler Seri Katiller

Dünyada çok problemli insanlar yaşadı. Seneler geçti belki ama seri katil tanımlaması çok büyük suçlular için yapılabildi. Şimdi size Dünya'nın en popüler seri katillerini listeleyeceğim.

Listenin başına sanırım en popüler olanı koymamız gerekiyor. Kendisi nam-ı değer Ted Bundy.

En sonda olanı ilk söyleyelim diyorum. Ted Bundy elektrikli sandalye ile idam edildi. 1974-1978 yılları arasında işlediği cinayetler sonrası tutuklanan bu sosyopat. Öldürdüğü kadınların bedenleri ile ilişki içinde olduğunu falan çok sonraları kabul etti. 10 sene hapiste iddiaları kabul etmeyen Ted Bundy, daha sonra ise yaklaşık 30 cinayeti kabul etti.

Listenin ikinci sırasına koymamız gereken isim bence, Albert Fish

Kendisini Kuzuların Sessizliği adlı filmde net bir şekilde izledik. Anthony Hopkins'in canlandırdığı Hanibal Lecter o. 100'den fazla cinayet işlediği ve kurbanlarını yediği iddia ediliyor. 1936 yılında idam edilen bu amcanın idam karşısındaki soğuk duruşu ve tatmadığım bir tadı daha tadacağım demesi ise olayı çok farklı bir noktaya taşımış gibi görünüyor.

Listenin üçüncü sırasında ise, Aileen Wuornos var.

Aileen Wuornos, 13 yaşında tecavüze uğramış 20 yaşında ise 70 yaşında bir adamla evlenmiş şiddet görmüş bir kadındır. 7 kişiyi öldürdüğü iddia edilmiş ve idam edilmiştir. İdama giderken idam edilmesem çıktığımda yine öldürürdüm demiştir.

Listenin dördüncü sırasında ise başka bir isim var adı, Cikatilo.

Ukrayna'da 52 kişinin ölümünden sorumlu bir adam. 94 yılında idam edilmiştir. Hem de kafasına kurşun sıkılarak.

Listenin beşinci sırasında, tarihsel bir karakter var. Elizabeth Bathory. Kanlı Kontes olarak bilinen bu kadın. 612 bakire kızı kaçırtıp, kafes içinde onlara işkence edip kanlarıyla duş almıştır. Böylelikle genç kaldığını falan iddia etmiştir. Ciddi problemli bir kişilik gördüğünüz gibi.


Listenin altıncı ve son sırasına da popüler diğer bir ismi koyuyorum, Jack the Ripper.

Karındeşen Jack olarak bilinen bu psikopat hiç bir zaman yakalanamamıştır. Genellikle genel ev çalışanı kadınların karınları deşerek öldürmüştür.
Medya ile bir kedi fare gibi oynamış ama yakalanamamıştır.

Erkan Kavas

Erkan Kavas

Kendisi nefes almanın ne demek olduğunu bilen, hiç durmadan nefes almaya devam eden, asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios/android uygulama geliştirme ve seocu taklidi yapmak olan bir arkadaştır.