Lol gibi popüler oyunlardan birisi olan DOTA 2'nin kaç gb yer kalpladığı konusu özellikle oyuna yeni başlayacaklar için önemli bir konu.

Önerilen Yazı : League of Legends (Lol Oyunu) Kaç GB?
Genellikle bu oyuna başlayanların merak ettiği bir konu olan lol kaç gb sorusuna tam olarak bir cevap vermek istedim.

Dota 2 normal şartlar 8 gb'lık bir yer ihtiyacı hissediyor. Ama o da lol gibi, zamanla şişerek çok daha büyük boyutlara gelebiliyor. Bunun ana nedeni yapılan güncellemeler sonrası oluşan ekstra klasör ve dosyalar. Peki bu konuda ne yapmak lazım?

Özellikle geniş band sınırsız bir internet kullancısı iseniz zaman zaman dotanın tamamını ortadan kaldırıp sıfır kurulum yapmalısınız. Tabi bunu yaparken çekinmeniz gereken bir durum yok. Sonuçta verilerinizin, oyun içindeki bilgilerinizin tamamı Dota 2 sunucularında tutulmaktadır. Yani endişe edebilecek bir sorun yok.

Fakat zaman açısından oyunun tekrar kurulması vs. sizin baya baya bir zamanınızı alacaktır. Özellikle turnuva zamanı veya yeni sürüm çıkışlarında bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Windows dışında kurulacak olan Dota 2'lerin alanları ilk açılışta 15 gbları bulacaktır, bunu da unutmayalım!


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.731 kez gösterildi.

Yorumlar