Aylardır inanılmaz derecede kötü yönetilen ekonomi nedeniyle sistem değişti. Halk cezayı ciddi anlamda kesti. Antalya konusunda tahminlerim tuttu.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Antalya, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Akparti'nin sistemsel hataları artık cezalandırıldı. Gerçekten iyi mi oldu? Bu kişilere göre tartışılır. Sistem açısından iyi oldu diyebiliriz. Ha HDP'liler sisteme giriş yaptı mı yaptı fakat... Şunu da unutmamak lazım seçim öncesinde Ankara ve İstanbul adaylarını görevden alan Akparti zaten bunu baştan kabul etmişti. Yolsuzlukların temeline bunalan iki yapı malesef zaten kaybın ana nedeni, peki şimdi daha iyi mi olacak? Evet olacak sistemi denetleyenler halen görevde, denetlesinler, sistemi işletsinler. 4.5 sene sonra tekrar seçimde karşılaşırlar.

Peki Antalya?

Antalya baştan kaybedileceği bilinen bir şehir olduğundan seçim yatırımı bile yapılmadı. Başkan Erdoğan'ın gelişi haricinde burada hiçbir şey yapılmadı gerek duyulmadı. Zaten matematik olarak şansı olmayan Menderes Türel dönemi de ikinci kez bitti. Ha suçu HDP ve İyi Parti'ye kesmek ise acizliktir. Demek ki senin adamların ve sen de dahil olmak üzere iş takipçiliği yapıyordu, artık son buldu.

Türkiye yeni bir döneme uyandı evet. Doğuda değişimler oldu. Aslında hükümete çok büyük planlar ortaya kondu. Bak diyoki doğuda kayyum politikasına devam et. İstanbul ve Ankara'da ise denetleyici ol. Bu gayet açık hele Ankara'da büyükşehir meclisine bakınca çok daha net bu ortada... Sana mesaj büyük.

Anlarsan kazanırsın ha diretirsen... Olmaz. Bir kere şu an motton, ekonomi olacak. Nasıl düzeltirim olacak.

Soğan patates fiyatına kimse karar vermedi. Ama bunun da etkileri var.

Kolay gelsin diyelim, hayırlı olsun diyelim.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.575 kez gösterildi.

Yorumlar