Genel
Doğu Ekspresi Yeniden - Haydi Kars'a
3 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 3 dk.

Bir dönemler kafama koymştum bu doğu ekspresi mevzusunu cidden gidip gezecektim hatta bir iki arkadaşla da anlaşmıştık ama olmadı... Ama artık olmaması için bir neden yok ki...

Müge Anlı'nın meşhur "senin kocan yok ki?" repliği gibi girdim ama... Gerçekten artık olmaması için bir neden yok ki? Paranın gözü kör olsun gider pazar yerinde bir hafta don satar yine çıkarır giderim yani... Eeee ağalık böyle bir şey...

Fransız ihtilali olduğunda sosyetenin aklında hep "ulan bu köleler şimdi bizim banyomuzu yaptırmayacak mı?" diye bir düşünce oluşmuş. Yani günümüze büyük özgürlük ilanı olarak aktardıkları şeye zenginlerin bakış açısı banyomuzu kim yaptırcak ya kıvamındaymış, işte aynı mevzu Türk tarihi içinde geçerli, biraz analitik düşünüp herşeye inanmamak lazım. Araştırmak lazım... Ama şimdi bunu dediğimde de... Dünyanın en zor mesleğine vurgu yapmış oldum. Ahhh ahh... Neyse tadımız kaçmasın... Komşular ne der?

Ana konumuza buradan geçiş yapıp Dopu Ekspresi hakkında bir bilgi veriyorum. Eve bu ay içinde yeniden yollara çıkıyor. Fakat fiyatlar biraz tuzlanmış.

Örnek olarak 19 Temmuz'a baktığımda 1gün:1s:32dk sürecek olan yolculuk için ödenmesi gereken standart 2-1 pulman 58 tl olmuş. Örtülü Kuşet 6'da 58 ama... 4 kuşeti alırsanız. artı kuşet parası mevzu fiyat 320 tl gibi bişey oluyor.

Az değil.

Yolculuk uzun sürecek ama cidden 4'lü alım da olaylar biraz faklı... Ama denicem yani.

Diğer kısımda gitmek adamı öldürebilir. Yata yata uyuyarak gitmek iyidir. Millet buralar da alem de çeviriyor ama artık mümkün değil gibi. Görevliler uyanık.

Örtülü kuşet mevzusu 4 kişinin yer aldığı yataklı vagona deniyor. Erkenden biletleri biter. Limitli yeri var.

Yer bulmak için de çok önceden almanız lazım. Ama güzel bir eğlence olur gibime geliyor.

Bilet için TCDD'nin ebilet sayfasına uğramanız gerekli ---> şuradan

Bir de resim koyayım tam olsun!

doğu ekspresi kars'a yolculuk


Page generated in 0.0206 seconds.