Sözde ipv6'ya hadi geçiyoruz, bugün geçiyoruz, yarın geçiyoruz derken icat edilen bu cgn olayı ile aynı ipden 5000 kişiyi dışarı çıkarmak tam bir şark kurnazlığı.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Bu durum hem adli mevzularda büyük sıkıntılara, hem de kişisel bilgilerin paylaşımında çok büyük sorunlara yol açıyor. Peki bunu bizim isslerimiz neden yapıyor. Türkiye'de neden ipv6 kullanımı en alt seviyede? %1'in altında? neden?

Bunun cevabı basit, sabit ip satıyorum diye 35 tl cukkalamak. Başka bir şey değil.

Ya abi sen bana bir telefon numarası veriyorsun, 100 kişiye daha veriyorsun. Bu normal mi usta? nerede benim veri güvenliğim gizliliğim?

Port taramalarında çıkmıyorsunuz demiş bir mal, ulan bu güvenlik mi? Hayır onun da bir çözümü var yine tararlar.

Bu tür cahil adamların ülkemizde iss gibi kurumlarda bulunması nedeniyle daha çok emekleriz biz, yerlerde, hani o yaşı geçip hala yürüyemeyen kilolu bebekler gibi... Ah hocam ah.

CGN Nat ile issler size de 100.xxx şeklinde ipler veriyor olabilir. Bundan artık kolay kolay kurtulma şansınız. Yoksa ip adresinizin dışarıda başka içeri de başka görülecek ve erişim yapamayacaklar size. Felaket... Nerede insanlık? Nerede?


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.447 kez gösterildi.

Yorumlar