Genel
Bravo : Günümüzde Cahil Kalabilenlere
4 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 4 dk.

Ciddi anlamda inanamıyorum. Bu teknolojik gelişmelerin ışığında hala cahil kalabilenlere...

Belki çok kişi arkamdan küfür edecektir. Sövecektir falan ama... Günümüzde yani 2020 yılında cahil kalabilenlere gerçekten bravo diyorum. Yahu mübarekler nasıl beceriyorsunuz.

Sosyal medyada yapılan trollemelerin ardında bazı şeyler görüyorum mesela... Urfa'da mikrofon uzatmışlar konu, camilerin cemaatle namaz kılmama meselesi. Adam diyoki öyle şey mi olur ya... Lan angut... Sana bişey olmaz zaten olan oradaki yaşlı amcalara olacak. Sana ne olacak. İsotu basmışsın zaten kendine.

Menzildeki sahte şeyh bozuntusunun bir sohbeti medyada geziyor. Hatta Sabahattin Önkibar da yazmış. (Aslında haz etmem kendisinden ama teşekkür ediyorum paylaşım için.) Yahu şeyh bozuntusu rüyasında korona virüsle konuşmuş gelme demiş, ben burdayım demiş vs. vs.

Yahu buna inanan zavallı adamlar var.

Cübbeli'nin cemaatinde Allah ile konuşan kişiler olduğuna inanan adamlar var. (Bu çok tehlikeli peygamber efendimizin bile böyle bir sahnesi yok.) Allah ile konuşmak nedir? Bunu bana birisi dedi kalbini kırmamak için sustam. Olum bu bildiğin sanrı, yani şizofreni falan belirtisi. Ağır depresyon bu.

Koronavirüs gelir geçer ama bunun tedavi edilmesi gerekiyor.

Aynı konunun diğer bir tarafı var. Adam sabahtan akşama corona virüs neden Türkiye'ye gelmedi diyor. Ölü vardır, olmama ihtimali yok diyor. Saklıyorlar diyo. Bilgi yok belge yok. Sadece öyle düşünüyorum diyo.

Kardeşim bu bozuk para mı cebinde saklansın kalsın unut, makineye sıkışsın. Ulan bu öldü dediğin adamın ailesi yok mu. Amcası halası komşusu...

Yahu koronavirüsün öldürme oranları ortada elbette ölecek ölmesi mümkün insanlar var, ama senin amacın ne insanlar ölsün mü istiyorsun? Hitlerden farkın nedir? Arı ırk mı yapıcan? Ya da şöyle diyelim senin anan baban ile başlasın ölüm, sevdiğin kadın ile erkek ile okey mi?

Bu da ağır bir şizofrenik vaka bence!

Sahte belge üreten Fetö kaynaklı hesaplar da aynı. Hadi onları geçtim adamların hıncı var. Ne olursa olsun mücadele edecekler. Ölümüne. Senin başına gelen her kötü şey adamları mutlu edecek çünkü, suçsuz olduklarına inanıyor bu adamlar. Pişman değiller!

İşte ısrarla diyorum. Şu siteyi bir açın bakın istatistiklere (uydurmada olsa genel olanlara) bir görün. Bakın iyice. Yılın bu ayına kadar yani 17 marta kadar Hiv yani Aids kaynaklı ölüm sayısı 353,957 yani yanlış duymadınız şu an corona ölüm vakalarının 50 katı.

Sıtmadan ölen sayısı 206,532 (17 mart itibari ile... Sadece bu yıl.) Sigara kaynaklı ölüm 78 günde şu kadar : 1,052,589 (milyondan fazla...)

Gerisine bakarsınız, altını çiziyorum. Sizin bir olaya nasıl baktığınız önemli panik olmak mı istiyorsunuz? Yoksa panik olanlardan yararlanmak mı? Bir daha düşünün şimdi oyuna gelmeyin.

Allah'ın bir sözü var. İnnemâ emruhu iżâ erâde şey-en en yekûle lehu kun feyekûn(u) (Yasin Suresi 82. Ayet.) O'nun emri, bir şeyi dileyince ona sadece "Ol!" demektir. O da hemen oluverir. (Elmalılı mealinden.)

Kalın sağlıcakla.


Page generated in 0.0188 seconds.