Malumunuz üzerine blog siteleri yaygınlaşmaya devam ediyor, aslında herkesin içini dökebildiği bir blog sitesi olmalı. Bu yüzden böyle bir yazı yazıyorum.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

blog açmak isteyenler


Blog sitesi açmak için illaki bir domaine sahip olmanız gerekmiyor, bazı ücretsiz sağlayıcıları kullanabilirsiniz.

Bunların en başında wordpress.com geliyor. Kayıt olmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Bunun dışında bir alternatif de blogger/blogspot. Google tarafından yıllar önce alınmış bir hizmet. Blog oluşturmak çok basit hatta birçok özellikle de içinde entegre olarak geliyor. Ona da kayıt olmak için burayı tıklayabilirsiniz.

3. bir alternatif ise tumblr, her ne kadar sisteminde bazı düzenlemeler yapıp birçok blogu ortadan kaldırdıysa da, legal işler için hala güçlü bir blog kendisi... Burayı tıklayabilirsiniz.

4. ve önemli bir alternatif de medium.com bence bu siteyi de mutlaka denemelisiniz. Çok profesyonel bir sisteme sahip kendileri.
Wordpress'ten sonra en çok kullanılan sistem haline geldiler, eski twitter çalışanları tarafından kuruldu. Burayı tıklayabilirsiniz.

Bu dört sistem işinizi haliyle görür. Bence artık bir hello world! merhaba dünya! yazısı yazmanın zamanı gelmedi mi?

Bence geldi! Yorumlara sitenizi bırakırsanız inceleyip size yorum bırakabilirim :)


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.561 kez gösterildi.

Yorumlar