Genel
Birden Fazla Üniversite Okumanın Faydası Var mı?
5 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Hacılar acı ama gerçek şu, bence çok da bir faydası yok.

Ha siz olayı bir hobi olarak düşünüp, vakit geçirme olarak kabul ederseniz evet işinize gelir. Ama inanın ki, özellikle Türkiye'de x bölüm y bölüm + bilmem ne bölüm yaptığınız da size gerçekten aaa ne güzel okumuş diye bakmıyorlar. Hatta ters bakanlarla da karşılaştım. Hayatım boyunca eğitime bağlı kalma gibi bir içgüdü ile hareket ettim fakat bu son yıllarda ciddi bir değişim yaşamama neden oldu.

Ben de tadında bırakıp öylesine voleyi çaktım diyebilirim. Tabi çok değerli insanlar tanıdım gerçekten hayatınız boyunca tanıyamayacağınız üniversite hocası tanımış olabilir. Toplamda 6 ilde eğitim gördüm. Hepsi de üni düzeyinde, lisans, yüksek lisan ve doktora olmak üzere...

Arkadaşlar birden fazla üniversite okuyarak ekstra bir şey elde edeceğinizi düşünüyorsanız gerçekten yanılıyorsunuz. Ama cv'm kalabalık olsun derseniz alt alta yazabilirsiniz mesela aöfleri de ekleyerek 10 tane üniversitenin olduğu bir liste yapabiliyorum. Birisi bu listeye şöyle bir yorum yapmıştı. Bu kadar çok yerde okuduğuna göre hiçbirinde tutunamamışsın :)

Gerçekten böyle demişti.

Onun için çok fazla kasmanıza gerek yok, hobi olarak düşünüyorsanız o başka.

Kendimden örnekledim belki siz de olaylar bambaşka olur, başarılar.


Page generated in 0.0164 seconds.