Genel
Bir Fake Haberin Analizi : Pembe Panter Esra Rabia Ünal
9 ay önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Geçtiğimiz günlerde Takvim vb haber sitelerinde bir haber ortaya çıktı. Tiktok fenomenlerinden Esra Rabia Ünal'ın aslında Pembe Panter lakabı ile tanınan Ayşe Bolhatoğlu olduğu yönünde...

Tabi birçok sosyal medya kullanıcısı yine araştırmadan bu fake haberin üzerine atlayıp kendi kafasına göre onlarca paylaşım yaptı. Aslında haber eklenen iki fotoya yakından baksalar Esra Rabia Ünal ile diğer ismin yakından uzaktan alakası olmadığını görebilirlerdi. Hatta benim gibi bazı isimlerde bu konuda "lan oğlum bu o değil" dediğimiz için linçten karşılığımızı aldık.

Kendi çapında bir kitleye sahip olan Esra'nın her ne kadar videolarını tasvip etmesem de, sonuçta kendi hayatı, aslında tiktok'un içine ciddi bir bakış atsanız Esra'ya tur bindirecek tarzda paylaşımlar yapan kişileri de görebilirsiniz. Hele geç saatlerde neler dönüyor görmeniz lazım.

Sonuç olarak ilgili haberdeki foto ile bitiriyorum. Hatta fenomen de konuya gülüp geçti, kimliğini ve yaşını paylaşmış. Ah arkadaşlar ah, abi hemen bir gazetenin uydurduğu masa başı haber ile hareket etmeyin. Ah ah...Page generated in 0.0166 seconds.