Almanya'nın uzantısı de ile ilgili bazı ihaleler devam ediyordu, bundandan birinde rekor fiyat geldi. Şimdiye kadar satılan de uzantılı isimlerden fiyat olarak ikinci sıraya yerleşen bier.de bu alanda bir rekor kırmış oldu.

Önerilen Yazı : Google Bot Tipleri
Google Botları çok farklı tiplerde sitenize gelebilir, hepsinin çok farklı işlevleri vardır. Google botları malum Google arama motorunun sitenizi taramak için kullandığı örümceklerdir. Bu botlar linklerden linklere doğru giderek sitenizi yedeklediği gibi diğer sitelere doğru da uzanır.

Bier almancada bira anlamına gelirken, alıcısı açıklanmayan domain için 160 bin 497 dolar ödendi. Bu ödeme ile birlikte sitenin satışından 6 saat sonra bir bira evi olarak açıldığı görüldü.

De domainler içinde rekor ise 237 bin dolara satılan Kaffee.DE domainin de bulunuyor.

23 Nisan gününde aynı bu domain ile birlikte aynı açık artırmada şu domainlerinde satıldığı görüldü.

ktg.com EUR 18500
louise.com $US 15000
skincare.net $US 12200
deserts.com $US 10099
liki.com $US 10070

Domainler arasında dikkat çeken ise skincare.net oldu. Hem net olması hem de iki kelimeden oluşmasına rağmen jenerik bir domain olduğu için 10bin dolar bandını aşan bir satış gerçekleştirdiği düşünülüyor.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.318 kez gösterildi.

Yorumlar
erkan
destek için teşekkürler, elimden geleni yapmaya çalışıyorum. saolun.
mustafa
Harika bir paylaşım hocam. Sitenizi r10 dan sürekli takip ediyorum. Saygılar