Bu konunun cidden cıvkının çıktığını hissediyorum.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Bazen öyle durumlar oluyor ki, bir gün önce 10 kuruş indirim olan benzin fiyatları ertesi gün 20 kuruş zamlanıyor. Burada amaç nedir çözemiyorum tamam otomatiğe bağladın kura göre belki ama bir gün arttı ertesi gün indi nedir. Benzin öyle her gün fulle bakalım hacı denilen bir şey değil ki...

Üzerindeki ötv yüzünden belki de dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz. Devletin bu aşamada aldığı vergi ile halen devleti yönetmede ve bütçede zafiyet yaşamasına bir anlam veremiyorum.

Bu kadar çok verginin toplandığı bir alan karşısında nasıl bir israf var da zarar ediliyor anlamıyorum. Şahsen ben böyle bir vergi alımı karşısında milyonlarca lira günlük kaynak oluşturulması lazım diye düşünüyorum. Bunu aylık/yıllık haline getirdiğinde milyarlarca Türk Lirası yapar. Yapmalı da... Fakat durum böyle değil.

Bp benzin fiyatları ayrı, shell benzin fiyatları ayrı olması ve bunun şehirlere hatta ilçelere hatta ve hatta mahallelere kadar değişmesi de ayrı bir sorun... Türkiye'de her bölge de farklı fiyatlar var, Antalya'da fiyatlar farklı, Adana'da farklı, Karabük'te daha farklı.

Sonuç değişmeyen ve sürekli artış eğiliminde olan benzin fiyatları. Gerçekten Allah kolaylık versin taşımacılık yapanlara diyorum.

Lpg fiyarları, motorin fiyatları sanki pahalı mı? Doğalgaz fiyatlarına hiç girmiyorum bile...


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.559 kez gösterildi.

Yorumlar