6 sene sonra bir dizinin dönüşünü bu kadar bekleyeceğimi düşünmemiştim. Gerçekten mutlu oldum.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Behzat Ç. çok farklı bir kültüre sahip, politik göndermeleri olan, mesajları olan bir dizi. Tabi bu her kesime uymaz ama bu bir dizi biraz kendisini senaryolaştıranları temsil ediyor. Hakikaten işlerini iyi yapıyorlar.

Yeni sezondan herhangi bir spoiler yememeniz için aşırı bir dikkat göstererek biraz duygularımı aktaracağım.

Malum eskiden 2 saatlik bölümler olunca Behzat Ç.'nin Blutv hali 40 dk gibi bir süre içerisinde bulununca dişimizin kovuğuna yetmedi. Bu bir gerçek ama dizinin kaldığı yerden devam etme çabası da gayet olumlu gözüktü gözüme...

Malum rehber bölümü de izlediyseniz, Behzat önce Berna'yı sonra Savcı karısını falan kaybetmiş. Diğer kızı Şule de hapise girince elini ayağı heryerden çekip göçüp gitmişti.

İşte bu düzlemde Behzat'ı köy gibi bir yerde buluyoruz. Yanında bir de hayalet var. Aynı tarz ayı nefes devam. Abisi ona iş bulma derdinde falan. Buralara çok güleceksiniz.

Tabi dizi bu şekilde açılmıyor. Bambaşka bir düzlemde açılıyor. Cinayet büro vs. herşey başka. Oralar tabi göndermeler ile dolu bunları yazmayacağım.

Sonlara doğru Ercüment Çözer meydana çıkıyor! İşler orada değişiyor.

Olaylar olaylar...

İyi bir soluk ile başladı bakalım kalan 8 bölümde daha neler olacak! Merakla bekliyoruz.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.531 kez gösterildi.

Yorumlar