Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Her çıkışında bir daha çıkmaz denilerek yapılan bedelli askerlik için medyanın abarttığı 6 milyon gibi bir sayı yokmuş ortada... Malum bedelli askerlikten yararlanabilecek kişi sayısı 400 bin olarak ifade ediliyor. Bunun yarısı da yaparsa taş çatlasa 200 bin kişi bundan yararlanacak. Bahsedildiği gibi 15 bin lira olursa devletin eline nakit geçen, 3 milyar tl gibi bir para olacak. Bu öyle bahsedildiği gibi çok değil.

Bunun masrafları yok bilmem nesi bir de bu adamlara 25 gün askerlik hizmeti verilecek derken yine para buhar olup gidecek. Peki ne yapılmalı? Yani bu kadar eleştirirken çözüm var mı? Bence yok, yani insanlara haklar veriyoruz, 25 gün gibi bir garabet çıkarıyoruz ortaya, bunu kim akıl ediyor, anlamıyorum... Sonra bir de elimize birşey geçmiyor. Madem böyle bir durum var, askerlik süresi olmasın, versin adam 30 bini biraz para geçsin elimize.

Yani bedelli askerlik yapacak olanlara sözüm yok, adamın işi gücü var, askerlikle uğraşmayacak, osmanlı devleti değiliz ki sefere çıkacağız, mevzu zaten daha çok profesyonel askerler ile yapılıyor. Devlet zaten oraya önem veriyor. Ondan dolayı normal statüde yapılması gereken birşey yok.

Allah bedelli yapacak olanlara maddi kuvvet versin, halletsinler bitsin. İnşallah şu 25 gün ekstrası da kalkar ortadan, öyle görünüyor gibi...


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.1702 kez gösterildi.

Yorumlar