İnsan bazen hayret ediyor. Özellikle sosyoloji ve iletişim üzerine eğitim alırken böyle abuk bir mesela vardı. Bayan demeyin kadın demelisiniz.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Anlayamıyordum yani bayan denildiğinde bir küfür mü oluyordu? Ne bileyim femisinist kafada takılan birçok isim bu konuya takmış durumda. Sol kesiminin de ciddi anlamda kullandığı bir argüman halinde bu...

Sanırım başka bir şeyler üzerinde etkisi var.

Erkek egemen toplumuymuş da, kadın kız ayrımı yapmamak için bayan kullanılıyormuş da, bunda ne varmış da... var da var.

Yahu arkadaş ben mehmet'e nasıl memo diyosam, kadın da derim bayan da derim, kız da derim. Bu konunun bu kadaf memleket meselesi haline getirmek yok. Avrupa'da bu standartlar varmış da bilmem neymiş de... Ben biliyorum o avrupadaki standartları :) Yeme bizi kamil demeli ve devam etmeliyiz.

Ben bir insana bayan diyerek küfür etmediğim gibi, özgür lehçem içinde istediğim kelimeyi seçebilirim. Ha sen sevmiyorsan duyma bunu.

Feminist mottolara selam :)


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.412 kez gösterildi.

Yorumlar