Bu gerçekten ciddi bir mesele, iddialar şu yönde devlet kurumları tarafından desteklenen bir futbol kulubü birçok transfer yapıyor. Bu paralar milletin parası...

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Şimdi öncelikle fanatizm dışında bir ruh hali ile konuyu ele alalım. Bir takım başarılı olabilir, iyi futbolcular alabilir / kiralayabilir. Bunda hiçbir sorun yok. Fakat sponsorluk adı altında devlet kanalından destekleniyorsa, burada ciddi bir sorundan bahsedebiliriz.

Hele bu takım ligde ilk sırada yer alıp tartışmalı hakem kararları ile pozitif olarak etkileniyorsa... Şimdi özellikle Fenerbahçe'nin ligin üst sıralarından silinmesinden sonra bakıyorsunuz ki, Başakşehir ciddi bir performans ile üst sıralarda yer aldı.

Önüne gelen futbolcu ile ciddi paralara imzalar atılabiliyor.

Peki bu ne kadar adil, bu takımın ilk önemli yılında bu geliri elde ettiği kaynaklar neler bunlar toplumla paylaşılmalı. Hangi kurumlar (bilinen 3. Havaalimanı) dışında bu kulübe bağış yapıyor. Gerekçesi ne?

Olmuyor, kupon arazi mevzusundan sonra bir de bu olmuyor. Türk futbolu burada krize giriyor işte...

Cidden..


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.562 kez gösterildi.

Yorumlar