Başakşehirspor ve Gelirleri

Bu gerçekten ciddi bir mesele, iddialar şu yönde devlet kurumları tarafından desteklenen bir futbol kulubü birçok transfer yapıyor. Bu paralar milletin parası...

Şimdi öncelikle fanatizm dışında bir ruh hali ile konuyu ele alalım. Bir takım başarılı olabilir, iyi futbolcular alabilir / kiralayabilir. Bunda hiçbir sorun yok. Fakat sponsorluk adı altında devlet kanalından destekleniyorsa, burada ciddi bir sorundan bahsedebiliriz.

Hele bu takım ligde ilk sırada yer alıp tartışmalı hakem kararları ile pozitif olarak etkileniyorsa... Şimdi özellikle Fenerbahçe'nin ligin üst sıralarından silinmesinden sonra bakıyorsunuz ki, Başakşehir ciddi bir performans ile üst sıralarda yer aldı.

Önüne gelen futbolcu ile ciddi paralara imzalar atılabiliyor.

Peki bu ne kadar adil, bu takımın ilk önemli yılında bu geliri elde ettiği kaynaklar neler bunlar toplumla paylaşılmalı. Hangi kurumlar (bilinen 3. Havaalimanı) dışında bu kulübe bağış yapıyor. Gerekçesi ne?

Olmuyor, kupon arazi mevzusundan sonra bir de bu olmuyor. Türk futbolu burada krize giriyor işte...

Cidden..

Erkan Kavas

Erkan Kavas

Kendisi nefes almanın ne demek olduğunu bilen, hiç durmadan nefes almaya devam eden, asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios/android uygulama geliştirme ve seocu taklidi yapmak olan bir arkadaştır.