Malum bir süredir bahasa (endonezce) diline biraz ara vermiştim. Tabi öğrendiklerimi biraz unutmuşum özellikle kelime bazında... Tekrardan öğrenmeye başladım iyi oldu hızlı öğreniyorum bu sefer.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Udemy'de hali hazırda bir kursum vardı. Yarıda kalmıştı tekrardan başladım ona hızlıca ilerledim. Sanırım biterim yakında. Ama önemli olan bence kelime bazında gelişmek. Şu an tekrar 100 kelime bandına ulaştım. Bunu eskisi gibi 800+ yapıp sonra 1000+ yapmak lazım. Sonra ders konusunda ilerleyim daha güzel şeyler olabilir.

Tabi konuşma olayı biraz farklı, Türkler gibi değil daha hızlı konuşuyorlar. Bunun için endonezya kanallarına bakabilir, radyolarını dinleyebilirsiniz.

Ya da biriyle konuşun ne diyim :)

Neyse dua edin de öğrenelim bu sefer. Sevgiler saygılar inşallah.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.649 kez gösterildi.

Yorumlar