Özellikle seo ile uğraşan web geliştiricilerin çok işine yarayacak bir kaynak listesi oluşturacağım. Sitelerinizi seo mevzusunda iyi konumlara getirmek için bu siteleri kullanabilirsiniz.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Öncelikle backlink sizin sitenize başka siteler üzerinde verilen linklere denir. Bu geri beslemeler ile sitenizin reytingleri daha üst sıralara çıkmanıza yardımcı olur.

Tabi bu linklerin ne tür sitelerden verildiği do follow mu, no follow mu olduğu konusu da önemlidir.

Site backlinklerini sorgulamak için kullanılan en popüler siteler şunlardır:

-ahrefs.com (ücretli)
-opensiteexplorer.com (moz oldu, 10 kere ücretsiz hakkı var. üyelik lazım.)
-majesticseo.com (kısmı ücretsiz fakat çok yararlı bilgiler verir.)
-monitorbacklinks.com (ücretli, triali var)
-ranksignals.com (üye olursanız iş görür)

Bu siteler dışında alacağınız veriler baya eski yani outdated olacaktır.

Backlink mevzusunda dikkat etmenizi gerektiren hususlar da var, özellikle forumlarda satılan backlink paketleri size kısa vadede mükemmel sonuç verirken orta vadede felaket sonuçlarla karşılayabilir. Uzun vadede zaten siteniz iptal olur.

Spame girmemek için alakasız sitelerden özellikle forum, blog, sosyal medya backlinklerinden kaçınmalısınız. Organik olarak büyümek her zaman iyidir.

Tekrar altını çiziyorum backlink paketlerine kesinlikle bulaşmayın hem paranızdan hem emeklerinizden olursunuz. Onun yerine organik bir şekilde büyümeye devam edin.

Dostluk zinciri kurun, konuk yazar olur, gittiğiniz bloglara yorum bırakın.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.469 kez gösterildi.

Yorumlar