Akıl olsun mantık olsun bu konular insana acayip geliyor. Hele konu uzakdoğudaki ülkeler ise, Kore'den Japonya'dan vb ülkelerden bahsediyorum.

Önerilen Yazı : Osmosis 1. Sezon
Şu an için 4 bölüm izledim, hoş bir hikaye karşımızda... Black Mirror seviyorsanız kaçırmayın derim.

Bu ülkelerde toplumun birçok yapısı kırıldığı ve artık eskisi gibi olmadığı için bir yalnız yaşama, asosyol olma gibi tipler var. Olay o kadar abartılmış ki, Japonya'da bir gazete haberinde okuduğum kadarıyla devlet evde yalnız takılan asosyalleri, dışarıya çıkarıp sosyalleştirmek için bütçe ayırmış.

Tabi buralarda başka mevzularda var. Örneğin arkadaş kiralama mevzusu. Konu hayat kadını ve escort kadın değil. Bildiğin sinemaya vs. yerlere gidecek kişiler kiralıyorsunuz. Parası neyse verip cidden adamı yanınıza alıp arkadaşınızın düğününe falan gidiyorsunuz.

Tabi bu konuda güvenlik nasıl sağlanıyor emin değilim, bizim ülkede olsa her türlü manyak, piskopat, organ mafyası kullanır. Keşke bu yapı kırılabilse ben de böyle birşey yapabilsem diye düşünüyorum

Elimde biliyorsunuz bununla ilgili bir de domain var. Belli mi olur belki bir gün hayata geçirebilirim.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.173 kez gösterildi.

Yorumlar