Bu konuda başıma bir şeyler geldiği ve uğraşmalar sonucunda edindiğim bilgileri anlatacağım.

Önerilen Yazı : Sosyal Medya'nın Klavye Delikanlıları
Bazen dertleniyorum. Neden diyeceksiniz... Ne olacak bu sosyal medyanın içindeki ur niyetindeki mallar diye.

Öncelikle Applestore üzerinden uygulama alımı, üyelik alımı ve benzeri tüm işlemlerde iptal talebinde bulunabilirsiniz. Bu genellikle ilk aşamada uygulama geliştiricileri üzerinden yapılır. Fakat bazı uyanık kurumsal (sözde kurumsal) firmalar ödemeleri geriye yapmaz ve size onlarca arıza çıkarabilir. O zaman daha fazla vakit kaybetmeden (90 gün toplam süreniz var) Apple'ın kendisi ile görüşeceksiniz.

Öncelikle şu linke girip apple id ve şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. (link burada)

Daha sonra ilgili uygulama listede görünüyorsa sorun bildirden iletişime geçiyorsunuz.

Apple'a başınıza gelen olayı anlatın ve geri ödeme talebinizin red edildiğini söyleyiniz.

48 içinde size geri dönecekler, bu olumlu veya olumsuz olabilir. Eğer olumlu bir cevap alırsanız zaten ödeme beklemeden iptal konumuna geçirilecektir.

Oldu ki olumsuz bir cevap aldınız tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Genellikle subscription adı altında tek seferlik satılan ve size resmen tokat amacı ile yedirilen sistemleri buraya şikayet edebilirsiniz. Büyük bir oranla olumlu cevap alacaksınız.

Daha sonra ilgili firmaya refund aldığınızı söylemeyi unutmayın, nasıl bir tokat yediklerini anlasınlar!

Sonraki aşamda ise uygulamaya mutlaka 1 puan verip gerekli yorumu yapıştırın ki hem diğer alacak olanlar bilgilensin hem de firmanın puanları gerilesin.

İşlem bu kadar.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.423 kez gösterildi.

Yorumlar