Apple telefonların her telefonda olduğu gibi benzer imei kodları var. Hatta bu imei kodu sayesinde Apple garanti durumunuzu falan görebilirsiniz.

Önerilen Yazı : Tiktok Masaüstüne Gelecek mi?
İnternet'i şu an vine benzeri bir uygulama olan tiktok kavuruyor. Çinli bir grup tarafından alıann musically tiktok haline gelince ve çılgın reklam basılınca mükemmel bir rank yakaladı.

Cihazınıdaki Ayarlar->Genel->Hakkında bölümüne girdiğiniz de IMEI dışında MEDI ve ICCID gibi bazı değerlere görebilirsiniz. Bunlar da cihazınız için belirlenmiş benzersiz kodlardan birkaçı.

Ayrıca Apple iphone cihazınızı kutulu olarak almışsanız kutunun üstünde de imei numaranız yazar. Hatta bunu kendi cihazınız ile karşılaştırmanız da önemli bir durumdur.

Cihazınızı Apple sitesinden kontrol etmek içinSeri numaranızı girin yazan yere IMEI numaranızı giriyorsunuz.

Link şuradan : apple garanti sorgulama imei

Bunun dışında edevlet üzerinden Apple iphone cihazınızın kayıt durumunu sorgulayabilirsiniz.

Onun için de şu linkten devam ediyorsunuz :

imei sorgulama edevlet

MSISDN Nosu sizin telefon numaranız oluyor.

Bir de telefon yurtdışı girişlimi burada kaydı küreği var mı bakmak için link var o da şuradan:

imei sorgulama

Bunun dışında android cihazlarda olduğu apple telefonlar için imei klonlamak veya değiştirmek gibi şeyler mümkün değil. Zaten cihaza müdahale ederseniz anakart devre dışı kalacaktır. Bu da telefonu çöpe atmak gibi bir şey olur.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.439 kez gösterildi.

Yorumlar
erkan
deneme yorumu olsun!