Genel
Adana Kebap/Dürüm Neden Dünyada İkinci Sırada?
3 yıl önce yazıldı. | Okuma süresi: 2 dk.

Bu sıralar moda oldu soru cümlesi ile yazılara başlamak. Ben de modaya uyum sağlamak amacıyla böyle bir tutumu hayatıma entegre ettim. Konu Adana, yani benim için Adana Dürüm olarak da adlandırabiliriz. Adanalı değilim, ama akdeniz insanı olduğumdan dolayı, aslında küçükken acı çok fena birşeydir diye düşünsem de sonradan müptelası oldum. Fakat;

Fakat ile durdum farkındaysanız. Her adana dürüm/kebap yapıyorum denen yerin kebabını yemem. Yediysem de yanlışlıkla, bir daha o dükkanın önünden geçmem.

Geçtiğimiz aylarda bir akrabamız adana dürümcü açmış e hadi bir deneyekim dedik. Lan o ne dedim içimden, bir daha yer miyim hayır. Antalya'da iyi adana dürüm yapan yer var mı? Var evet bir kaç tane... Ama full adana mı? Tabiki değil.

Adana'da olsak tam yapacak yerini buluruz. Mesela Aksaray ilinde yaşarken bir tane bulmuştum. Adam harbi Adana yapıyordu. Sonra bir öğrendim ki... Adam zaten Adanalı :)

İşte Adana Dürüm/Kebap olayı budur. Dünya'da ikinci sırada olması da normaldir. Fakat unutmayın tadını çıkarıyoruz diye, art arda gömerseniz sıkıntı yaşarsınız. Tavsiyem 1 hadi bilemedim 2 adana başka yok! Sakın!

Son olarak bu yazının çıkış grafiğini koyayım da tam olsun.

Adana dürüm dünyada ikinci sırada


Page generated in 0.0203 seconds.