İlk defa .cc uzantılı bir domainin bu kadar para ettiğini gördüm. Dynadot üzerinden satılan domainin alıcısı açıklanmasa da neden alındı halen bilinmese de bu para ödendi.

Önerilen Yazı : Yeni Dolandırıcı İlacı : Mumiyo
Bitmiyor efendim tükenmiyor, şikayet ediyoruz kanal kapanıyor yeni isimle geri dönüyor. 10 gün ceza alıyor. 1 gün kapalı kalıyor ertesi gün isim değiştirip aynı yerden yayına devam ediyor.

Dynadot'un düştükten sonra yakaladığı bu domain 20 nisan 2020 günü kaydedilmiş. 25 Nisan günü alıcısına teslim edilen domainin ileride ne için kullanılacağı ise meçhul. Satış bedeli ise tam tamına 51 bin dolar.

Bakalım sahibi açıklanırsa öğrenebileceğiz.

Bunun dışında 25 Nisan günü farklı satışlarda oldu.

İspanyolca plaj anlamına gelen jenerik bir domain olan laplaya.com GoDaddy üzerinden 11.060 dolara satıldı.

Yine farklı bir isim lutheran-hymnal.com (yanlış görmediniz arada tire var.) manası lüteryen ilahi kitabı (bir çeşit dini kitap) 10 bin doların üzerinde yine GoDaddy üzerinden satıldı.

Ardından betglobal.com bahisçilere büyük ihtimal ile 8bin doların üstünde gitti.

Bunun gibi farklı isimler de daha uygun fiyatlara satıldı. Domain pazarı 2019 gibi olmasa da canlılığını koruyor. Ama ilerleyen günlerde daha büyük satışlar bekliyorum. Ama geçen sene satılan voice.com gibi değil. (kendisi 30 milyon dolara satıldı)

hayırlı işler.


Erkan Kavas Yazar : Erkan Kavas

Uzun süredir üniversite sıralarında hayatını geçirirken bir gün aydınlanıp normal insanlar arasına dalmıştır. O gündür bugündür gerçekten nefes almanın ne demek olduğunu biliyor. Hiç durmadan nefes almaya devam ediyordur. Asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios geliştirme ve seocu taklidi yapmaktır.350 kez gösterildi.

Yorumlar
Ertan Kul
Domain fiyatları havalarda uçuşuyor doğrusu. Bizdeki durumsa ne yazık ki bunun tam tersi yönde ne yazık ki. İnternet kültürü tam oturmadan cep telefonları ve uygulamaların ön plana çıkması domain piyasasını öldürdü ne yazık ki. Elimizde harika domainler var ama para etmeyi bırak teklif bile gelmiyor.