787.cc 50 Bin Doların Üzerine Alıcı Buldu

İlk defa .cc uzantılı bir domainin bu kadar para ettiğini gördüm. Dynadot üzerinden satılan domainin alıcısı açıklanmasa da neden alındı halen bilinmese de bu para ödendi.

Dynadot'un düştükten sonra yakaladığı bu domain 20 nisan 2020 günü kaydedilmiş. 25 Nisan günü alıcısına teslim edilen domainin ileride ne için kullanılacağı ise meçhul. Satış bedeli ise tam tamına 51 bin dolar.

Bakalım sahibi açıklanırsa öğrenebileceğiz.

Bunun dışında 25 Nisan günü farklı satışlarda oldu.

İspanyolca plaj anlamına gelen jenerik bir domain olan laplaya.com GoDaddy üzerinden 11.060 dolara satıldı.

Yine farklı bir isim lutheran-hymnal.com (yanlış görmediniz arada tire var.) manası lüteryen ilahi kitabı (bir çeşit dini kitap) 10 bin doların üzerinde yine GoDaddy üzerinden satıldı.

Ardından betglobal.com bahisçilere büyük ihtimal ile 8bin doların üstünde gitti.

Bunun gibi farklı isimler de daha uygun fiyatlara satıldı. Domain pazarı 2019 gibi olmasa da canlılığını koruyor. Ama ilerleyen günlerde daha büyük satışlar bekliyorum. Ama geçen sene satılan voice.com gibi değil. (kendisi 30 milyon dolara satıldı)

hayırlı işler.

Erkan Kavas

Erkan Kavas

Kendisi nefes almanın ne demek olduğunu bilen, hiç durmadan nefes almaya devam eden, asıl mesleği web, mobil yazılımcılığı olsa da, favorisi ios/android uygulama geliştirme ve seocu taklidi yapmak olan bir arkadaştır.