Sanırım long long time ago diye başlayabilirim. 3 Ocak yani bu yazının ilk yazılma tarihinden 33 yıl önce 1986 yılında Antalya'nın merkez ilçesi Muratpaşa'da dünyaya geldim. Tabi o zamanlar Muratpaşa değil, Merkez olarak geçiyordu. Yani teknik açıdan Antalya'lı diyebilirsiniz. Ama kökenlerim Ankara bölgesinden Akseki'ye göçen kişilerden geliyor. Aksekili olmak dünya çapında bir üne sahip olmak gibi birşey... Bence öyle... Akseki'nin Cemerler Köyü ise Cem Sultan ile beraber göçen erlerinden geliyor falan filan... Evet tarih sıkıcı geldi size... Atlıyorum.

İlk, orta ve lise çağlarımı çeşitli okullarda geçirdikten sonra, ciddi anlamda değiştirme yapmış olabilirim. Sanırım bu süre içerisinde 5 okulda falan bulundum. Sonuncusu şu an ortalarda bile yok.

Daha sonra ise 10 ayrı bölümde eğitim gördüm. Heyecan yapmayın hepsinden mezun olmadım ama çeşitli mezun belgelerim var, 3-4 tane falan... Son olarak eğitimde bulunduğum tüm kurumlardan da çıkışımı aldım ve uzunca bir süreliğine eğitim hayatımı sonlandırdım diyebilirim.

Önlisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora aşamalarının hepsinde yer aldım, Tek diploma olmayan alanım henüz ilk senede bıraktığım (daha doğrusu bırakmak zorunda kaldığım) doktora programı. Belki gelecekte o gücü bulabilirsem bir de doktora diplomam olabilir. (Sanırım artık uzağım bu fikre...)

Fuck All of That diyip geçiyorum. Çeşitli işlerde çalışmaktan çok, şu sıralar son yazılım firması deneyimimden sonra freelancer olarak devam ettiriyorum. (Buna da bir son verdim.) Çeşitli alanlarda uzmanlaşma yolunda büyük yol kat ettim. Node.js olsun, Angular js olsun, ionic olsun, php olsun falan... Alıp gittik başımızı diyebiliriz. Bunun üstüne 3 yıldır takıldığım swift ve java mevzuları asıl mesleğimi bulmamı sağladı.

Strateji değişikliği nedeniyle çok fazla paylaşım yapmadığım github hesabıma google üzerinden arayıp ulaşabilirsiniz. Evet erkankavas olan. Buradan link vermeye falan gerek duymuyorum.

Eebiyat alanında amatör olarak eserler vermeye devam ediyorum. Şu an için yayınlanmış 3 kitaba sahibim. Bunları çeşitli dijital yayıncılarda bulabilirsiniz. Eserlerim, aptal aşk şiirleri derlemem Üç Harf Beş Nokta, kafası kırıp Miles'in hikayesi Stankoviç'in Rüyası ve gerçekten okuması azap verici Ötesi Karanlık. 3 ayrı kitap üzerinde ise çalışmalarım sürüyor. Belki yayınlarsam paylaşırım. Yayınladım google play'den ücretsiz edinebilirsiniz.

Amerika'da 2 farklı işte çalışmaya başladım. Yaklaşık 3 aydır birinde, 2 aydır birinde ter döküyoruz. Bunun dışında elimde kalan son freelancer işleri de günleri geldikçe bitirip yolları ayırıyoruz. Work sayfasını kaldırdığımdan anlamışsınızdır. Artık freelancer iş yapmıyorum.

Yakın bir zamanda yurt dışı bir planım var, bir süre sonra Türkiye'den de ayrılabilirim. Rota biraz Uzakdoğu gibi görünüyor. Nasip diyelim.

Teşekkürler!