Bir süredir ibretlik hadiseler yazmıyorum. Tam zamanı, başrolde ben varım. Puanım 10 üstünden 9.

Malum covid öncesi başvurduğum aslında daha sonra ihtiyacımın kalmadığı YDS 2020 sınavını geçen hafta yaptılar. Yaptılar diyorum çünkü ben yapamadım!

Neler mi oldu?

Öncelikle alt katta bir sınıfa düştüm. Malum covid nedeniyle mekana erken gitti. Baktım 45 dk önce alıyorlar daldım içeri. Burada hata bende zaten 10 üstünden 9 vermemin 1 puan kırmamın nedeni bu.

Neyse sınav zamanı geldi. Bir iki parazit aptal soruları ile zaten ortamı gerdi. Adam diyoki hocam ilk 15 dk'da çıktım ben geçen sefer sınavdan öyle bir sorulara bakıp çıkacağım? 10 yıldır devamlı girdiğim sınavlarda uygulanan sistem hiç değişmedi. Geri zekalı AÖF sınavı ile falan karıştırıyor sanırım.

Devam ediyorum. Covid nedeniyle aralı oturduğumuzcan cam kenarında bir yere denk geldim. Yanımdaki pencere açılmıyor. Önümdeki yani 2 sıra önümdeki de, arkamdaki yani iki sıra arkamdaki de... Malum Antalya 35 derece. Klimalar covid nedeniyle açılmıyor. Pencereler kapalı perdeler yok. Güneş üstüme üstüme vuruyor. Hararet 40 dereceye falan vardı.

Neyse sınav başladı ilk 20 soruyu yapmaya çalıştım. Tam 21'e geçtim bendeki koala sorusuna geliyor o kısım. Üniversite içindeki statta maç başladı. Ana avrat küfür bağrış çağrış. Kafayı yedim!

40. soruya geldiğimde aslında 21. sorudan buraya nasıl geldiğimi bilemedim. Beyin restart oldu. Baktım olmadı hard shut down yaptım. Yine sonuç yok. Mavi ekran geliyor. Baktım sınavdan çıkma şansım var mı? Var ama sınav iptal. Dedim böyle sınav vereceğime iptal olsun.

Ama sonra arkadan kalkıcam yarım saat bıdı bıdı, milletin zaten bok gibi olan konsantrayonunun içine iyice edeceğim. Durdum dedim kendime erkan sen çocuk musun? Olum seni deli mi s.kti! Ne işin var pazar günü burada. Malum Yökdil'den almışsın 66.5'u. Daha ne istiyorsun uzaya mı fırlatıcan kendini... Küfür ede ede son 45 dk ya kadar bekledim. Sınav bitmeden önce tüm cevaplarımı sildim. Sınav kağıdı "0" olarak verdim. Ama ismim vs. yazılı yani 0 alacağım.

Bu rezaleti hiç unutmayayım dedim. İnsan 45 dk dan fazla böyle kötü anlara mazur kalırsa long term memory'e alıyormuş verileri. Bir daha hem bana ders olur, hem hiç unutmam dedim!

İşte böyle ibretlik olaylar bro! Ha maske ağzımda saatler onu da unutmayalım

Selamlar.

Not: Yök Başkanı gel bu şartlarda 20 doğru çıkar gel ben de Taksim meydanında Barbaros Bulvarına kadar elimde direksiyon koşacağım.!!!