İnsan şaşırmadan edemiyor, hadi twitter kalkıp uydurma bir üniversite raporuyla spam hesap kapatma turuna çıkıyor. Sonra açıklama yapıyor Rusya Çin ve Türkiye'den işte şu kadar hesap kapattık. Twitter'ı huzurlu eyledik falan diye...

Sonra detaylara iniyorsun, sadece Türkiye özelinde isimler geçiriyorlar.

Öncelikle o kısmı şuraya koyayım.

twitter türkiye yasağı

Görüldüğü gibi bir gruptan bahsedip (hani şu chp ve diğerlerinin tam da troll ordusu dedikleri dönemde) ona gönderme yapıp bu grupların Başkan Erdoğan'ı desteklediğini ifade ediyorlar. Bunun gerekçesi ise Erdoğan fotosu paylaşmaları.

Peki sayın amk Twitter yetkilileri bunu yapan adamlar başka bir gruptan olamaz mı? Geldin parti kontrolü mü yaptın. Şahsen ben de şaka olsun diye kemal kılıçdaroğlu paylaşıyorum. Kemalist mi oluyorum?

Sonuç olarak açıklamanın içinde Başkan Erdoğan dışında Türkiye Cumhuriyeti'ne de atıf yapılmış ama en gülüncü merkezi bir yapı kurmuşlar ve Erdoğan'ı eleştirenlerin hesaplarını da tehdit ediyorlar diyor. Yani bu gruplar spam yapıp Erdoğan düşmanı, Türkiye Cumhuriyeti düşmanı hesapları da ortadan kaldırıyor diyor.

Tam bu sırada aklıma Taylan denen çakma bir çeguvaranın isimsizler hareketi olmasın bu diyesim geliyor. Ama nedense suçlu Erdoğan ve onun taraftarları....

Şimdi sonuca gelelim. Twitter'ın böyle bir açıklama yapmasının arkadasında en büyük neden tabiki içinde yer alan fetöcülerden kaynaklanıyor. Twitter'ın içinde şahsen tanıdığım önemli konumda 6-7 Türk Fetöcü var. Bunlardan en önemlisinin adını geçmişte vermiştim. Sonra bana burada avukatları aracılığıyla davalar açtı. O şerefsizin o dönemde akrabalarından ikisi devlette önemli görevdelerdi. Bugüne geldiğimizde onların ikisi de devletteki görevlerinden alındı. Hatta bir tanesi halen tutuklu.

Bu adi şerefsiz fetöcüler ülkeleye ilk mavi tık getiren insanlar tabiki, her konuda taraf olan Twitter bu konuda da bizim karşımızda olacaktı. Bundan bir çekicem yok ama bu sefer Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Erdoğan'ı karşılarına almaları çok ama çok komik olmuş.

Türkiye bu konuda bir engel kararı alabilir ama bu yetmez Türkiye'den Twitter'a reklam ödemesinin de kesilmesi gerekiyor. En büyük yanıtımız öyle olabilir. Hali hazırda sosyal medya için kimlik doğrulama şartı bu açıdan Twitter'ın Türkiye'den ayrılmasına neden olabilir. Bu durum devletin içinde yer alan bazı fetöcü kiliklere mesaj niteliğinde, yani bir terör eylemi. Buradan yürünebilir.

Twitter'ın içindeki o.... çocuklarının bunu bugün neden yaptığını şöyle özetleyeyim. Hani o Süleyman Soylu gecesi var ya. Sebep o. Çok korktular.

Sanırım yerli medya için çalışmalara başlanması lazım. Türkiye kendine local bir mikro blog yapabilir.

Not: Trump ile uğraşıp aldıkları cevap sonrası sessizlikteler. Ondan bile korkmuşlar. Kim sallar Yalova Kaymakamı'nı diyor ve kapatıyorum.