Bunlar çok çeşitli olmakla beraber genellikle büyük sayfalarda reklam veya takip et-bırak metodları kullanılır.

Facebook'ta kullanılan yöntemlerden biris olan ve büyük sayfalarda kendi twitter sayfanızı reklam etme metodu ile bir takım takipçi artışı yakalayabilirsiniz. Ama bu durum çok yapay kaldığı ve twitter trendleri çok hızlı aşağı kaydığı için çoğu kişi sizi göremez bile.

Bunun yerine en mantıklı metod botlar ile yapılan ve yine günlük limitleri olan takip et-bırak metodudur.

Bu metodu uygulamak için birçok araç var özellikle free olanları kullanırken hesabınızın büyük riskler yaşama ihtimalini göz önünde bulundurun. Onun yerine robo-twitty falan çok daha etkilidir. Fakat bu tür kazançlarda da takip ettiklerinizden sizi takip etmeyenleri bir süre sonra bırakmanız gerekir. Yani bunu sürekli devam ettirip günde 200+ takipçi kazanabilirsiniz. Ama bu durum her zaman istenildiği sonuçları vermez.

twitter takipçi


Bunun dışında özellikle fenomenleri kullandığı bot takipçiler, twitter tarafından zaman zaman silinir. Patlayan botlar takipçi sayınızda inanılmaz hızlı düşüşlere neden olabilir. Geçen sene twitter'ın iki kere yaptığı bu genel silme ile hesapların yarı yarıya takipçi düşüşü yaşadığını biliyoruz.

Tekrardan bir özet geçecek olursak, bot kullanıcı yerine takip et-bırak metodu daha mantıklı gibi görünüyor.

Bir de trend topiclere yazılan yazılar sayesinde kullanıcı olmasa da beğeni alabilir biraz etkileşim kasabilirsiniz.

Uzun vadeli düşünür ve ilginç şeyler paylaşırsanız bir fenomen olabilirsiniz. Bir de politika ve spor gibi alanlara girmeyin :)