Gerçekten gına geldi diyebilirim.

Twitter bir sosyal medya olarak güçlü erişimlere sahip, birçok ünlü ismin kullanması nedeniyle dünyada sayılı sosyal medyalardan birisi konumunda bulunuyor.

Fakat özellikle Türkiye kısmı inanılmaz bir spame maruz kalmış durumda, bunların ilki hastaglere yapılan spam, bunu çeşitli alanlara ayırabiliriz, özellikle politik, adnan oktar (kedicik) ve kuytul denen başka bir adamın spammerları. Para verip aldıkları botlar ile her türlü hashtag altında spam yapıyorlar. Bunları her ne kadar rapor etsenizde çözülmesi günler aldığı için spam için yeni kullanıcılar oluşturmaya devam ediyorlar.

İkinci bölüm ise betçiler, betçiler özellikle gece saatlerinde çılgınlar gibi top trend yapıyorlar, bu hizmetleri 50-250 tl arasında veren bot firmaları var, twitter halen buna bir çözüm bulamadı.

Üçüncüsü ise en kötüsü, özellikle bazı hashtagler üzerinde, ne kadar edepsiz kelime varsa etiketlenip, uygunsuz videolar paylaşılıyor. Bu tür hit çeken siteler zamanla twitter banı alıyor ama o sitelerin isimleri önemli değil, laylaylom.tk diye geri gelip yine spame devam ediyor. Bir de metataglara gösterilen resmi video simgesi ile verip sanki video gibi link toplayanlar var. Tabi adam çat basıp geldiğinde birden kendini uygunsuz bir yerde buluyor.

Bu adamlar bundan para kazanıyor mu? Tabiki de. Bu siteler genellikle başka sitelere organik hit çekmek için kullanılıyor. Yani siz videoya gidiyorum diye aslında onlarca siteye giriş yapmış oluyorsunuz.

Son mevzu ise paralı reklamların dolandırıcı içerikleri, twitter bunu halen çözemedi halen ara ara bankaları taklit eden reklam hesapları görüyoruz. Banka sitelerinin aynısı yapıp insanların şifrelerini çarpıyorlar. Bunun için bir de twittera para veriyorlar. Resmen dolandırılığa yataklık gibi oluyor.

Rezil durumlar.