Malumunuz üzerine gençliğimizin İngilizce ile arası çok kötü yani bir dizi bir film olsun alt yazı olmadan, ne diyo ya bu modunda bir bakışla izliyorlar. Bundan sebep alt yazı ihtiyacı yüksek.

Bu yazımda size alt yazıları nereden bulabileceğiniz konusunda bir fikir vereceğim.

Öncelikle online dizi film izleme siteleri artık alt yazıları genellikle videoların içine gömüyor veya, eklenti olarak alt yazılı gösteriyor yani başka bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.

Ama siz dosyayı bilgisayarınıza indirip izlemek istiyorsanız o zaman alt yazı dosyalarına ihtiyacınız var. İndirdiğiniz dosyanın modeline göre srt, sub gibi alt yazı dosyaları ile dizi veya filminizi türkçe olarak izleyebilirsiniz.

Peki bu alt yazı dosyalarını nereden bulacaksınız?

Eski divxplanet bu konuda büyük bir çalışma yapıyordu ama artık kapandı.

Onun yerine en büyük olanak https://www.turkcealtyazi.org/ Bu sistemden birçok alt yazıyı bulabilirsiniz.

Bunun dışında yedinci gemi var. Ona da şuradan ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında çok fazla türk alternatif yok. Ama yabancı alternatifler de işinize yarayabilir.

Bunlar şu şekilde:

http://www.divxsubtitles.net/

http://www.subland.info/

https://www.opensubtitles.org/tr

Ekleme:

Türkçe alt yazı mevzusu Türkiye'de son zamanlarda ciddi bir telif savaşı ile gündemde. traltyazı paylaşan sitelere yönelik kapatma tehditleri olsun, eşekherif gibi çevirmenlerin hesaplarının dondurulması olsun.birçok sorun var.

Alt yazı indirme siteleri bu yüzden özellike 2018 sonlarından beri sürekli kapanıyor. Aslında sektörün online izleme moduna geçmesinden beri de bir düşüş yaşıyorlar.

Bir de alt yazılı film indirme içine gömülmüş olarak paylaşma gibi şeylerde çıktı. Bunun dışında altyazı indir şeklinde yapılan aramaların çoğu da fake sitelere yönleniyor. Bu süreçte indirdiğiniz alt yazıların uzantılarına dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle exe, dmg pkg gibi dosya uzantılarını kesinlikle çalıştırmayın.

Divxplanet döneminde sektör çok iyi bir konumdaydı ama bireysel yaşadıkları sorunlar nedeniyle tarihe gömüldüler.

Neyse ne diyelim kolay gelsin!

2019 türkçe alt yazıları şimdiden hayırlı olsun.