Bu konuya önceden de değindim ama artık cıvkı çıktı sanırım. Bu sebeple 1 hafta önde tiktok programını kaldırdım. Artık bu yazıyı yazabilirim.

Kusura bakmayın bu yazıda öyle insan hakları, kişiler mevzularına falan takılı kalamayacağım. Öncelikle bazı ailelerimizin büyük sorumlulukları var kızlarını ve oğullarını kontrol etmek gibi. Yoksa 18 yaş altında sözde tesettür ile tanıştırdıkları kızları böyle internet üzerinde fenomenleşmesini izlemek bundan zevk duymak gerçekten çok kötü birşey.

Yani bu insan kendi kızını, oğlunu, cebine uyuşturucu koyup polise ihbar etmesi gibi bir şey. Olgunlaşma yaşı maalesef her insan için yasalarda yazdığı gibi 18 değil. Bazen özellikle tiktok kullanırken bakıyorum. 35 yaşında bir kadının da henüz olgunlaşmadığına şahit oluyorum.

Yani neden? Bir insan neden evinde göbek attığı videosunu veya küfürlü bir parodiye yaptığı çekimi tiktoka koyar? Ve neden ondan sonra serzenişte bulunur?

Burada bir paylaşım yapıyorsan zaten bu kendin açığa çıkarmışsındır. Oradan gelip hanzonun biri sana ekstra video çekerse, yapabileceğin bir şey yok. Zatan öyle avukata verdim yok savcıya gittim diye de bir şey yok. Burada bir suç varsa bile kanıtlama şansın yok. Yani bu şeye benziyor videomu çektim kendim yükledim. Sonra canım sıkıldı kaldırmıyorlar. Yok altına yorum yazdılar. Bunların suç ile bir alakası yok.

Üzülüyorum. Bir de nedense tiktok işi iyi yapmış. İnsanların görüntülerini analiz edip mesela tesettür kullandığını biliyor. Ve beğenilerine göre artık onları karşına getirmeye başlıyor. Yani tiktok arkada instagram ve facebook gibi. yüz tanıma yapıp işaretliyor herkesi.

Bu sebepten webdeki tiktok sayfasına gittiğinde hiç tesettürlü yok mesela. Ama gel appi aç bir iki tane tesettürlü oynayan ablayı beğen ip kopuyor ondan sonra. Hatta bir kaçını takip et bak bakalım timeline nasıl oluyor.

Gerçekten üzülüyorum. Ailelere tavsiye lütfen çocuklarınızı tiktok'tan ve diğerlerinden uzak tutun.

Sansürlü olarak yoksa durum bu...

türbanlı tiktok fenomenleri