Bu konu çok tartışılır bir noktaya temas etse de, steam vb sistemlerin çıkması ile minumum hale gerilemiştir.

Yani eskiden herkesin yaptığın torrentten oyun indirme hadisesi artık legal oyun sistemlerine döndü. Tabi bu noktaya gelene kadar milyarlarca dolarlık bir kayıp sorusu.

Özellikle Türkiye ve Rusya gibi ülkelerde çok yaygın olan crackli oyun mevzusu artık oyun boyutlarının çok büyümesi ve ardından sistemlerin ortaya çıkması ve fiyatların dengelenmesi ile baya bir legalleşmiştir.

mikro torrent


Ama halen birçok crack grubu popüler oyunların free versiyonlarını torrent siteleri üzerinden yayına vermektedir. Bunlardan çok meşhurları skidrow gibi efsaneler üyeleri değişse de halen hayattalar.

Fakat bu şekilde oyun indirmenin ciddi anlamda suç olduğu ve piyango gibi bazı soruşturmalarla karşılaşabileceğinizi unutmamanız lazım. Onun yerine steam gibi sistemlerden çok daha ucuz fiyatlara orjinal bir şekilde oyunlara ulaşabilirsiniz.

Aral Games'n ülkemize kaktırdığı kutu oyunlar ile hiç uğraşmayın zaten derim. Hali hazırda 1337x.to adlı torrent sitesinden detayları edinebilirsiniz.

Torrent ile birşeyler indirmek basit öncelikle magnet linklere veya torrent dosyalarına ihtiyacınız var. Popüler utorrent gibi programlar içinde bu indirilen torrent dosyasını ve magnet linkini (U) açarsanız direk indirme başlar. Ama virüs veya diğer zararlı içeriklere dikkat etmeyin unutmayın.

Utorrent (mikrotorrent) indirmek için şu sayfaya gidebilirsiniz.